SKU: 749571-154
Barva: bílé / White

Nike Cortez Classic Leather

-27% 2 210 

1 612 

Skladem
oficiální prodejce - pouze originální produkty
DORUČENÍ DO 2 DNŮ
VRÁCENÍ 30 DNÍ
SHOOOS@SHOOOS.CZ
Telefon: +421 910 950 650
Nike Classic Cortez, navržené Billem Bowermanem a vydané v roce 1972, je originální běžecká obuv Nike. Tato aktualizace klasiky se vyznačuje konstrukcí z kůže a syntetické kůže pro větší odolnost a stejné vintage vibrace. Klasické pohodlí. Vintage vzhled.

Výhody
Svršek z kůže a syntetické kůže pro dlouhou životnost
Pěnová mezipodešev pro lehké odpružení
Gumová podešev se vzorem rybí kosti pro přilnavost
Země / Region původu: Vietnam, Indonésie

Původ
Nike Cortez je první traťová bota vydaná společností Nike v roce 1971, a proto se považuje za významný aspekt úspěchu společnosti Nike, Inc. Nike Cortez byl poprvé navržen spoluzakladatelem Nike Billem Bowermanem. Bowerman, olympijský trenér trati, měl pocit, že sportovci potřebují pohodlnou a odolnou běžeckou obuv určenou pro dálkový trénink a běh na silnici. Nike Cortez byl propuštěn na vrcholu olympijských her v roce 1972, a proto si získal rychlý exponenciální zájem široké veřejnosti.

Za posledních 20 let byl Nike Cortez několikrát přepracován. Hned na začátku stanovila bota standard pro běžecké boty. Spoluzakladatel a trenér tratí olympijské třídy Bill Bowerman se pustil do navrhování běžecké obuvi, která poskytuje pohodlí i odolnost. Měří se, že pěna je velkoryse umístěna ve významnějších částech boty s úmyslem nabídnout pohodlí, absorbovat otřesy na silnici a dokázat další zdravotní výhody. Kombinace těchto dvou podešví snižuje únavu nohou, zvedá patu boty, aby se snížilo napětí Achillovy šlachy a poskytuje maximální pohodlí. Jeden z předních světových maratónců popsal Nike Cortez jako „nejpohodlnější botu vůbec“.

Ako by ste ohodnotili tento produkt?

Hodnocení
0/5

Recenzie od zákazníkov

5/5
Anonym
05.12.2018
 

Související produkty

© SHOOOS